NAICA

Labyrint podzemních chodeb v hloubce 290 metrů, neobyvatelné, životu nebezpečné prostředí, extrémní kondenzace par. Místo v němž teplota stoupá až do 50°C a vlhkost dosahuje 100%. V těchto podmínkách může lidské tělo vydržet pouze pár minut.

Půvabné – nádherné prostředí, obydlené obrovskými měsíčními krystaly, které by podle zákonů fysiky nemohli existovat. Gigantické – obří duhové sloupy zaplňující jeskyni v nádherném chaosu, tiší svědci historie dlouhé 26 milionů let. Shluk těchto srostlých krystalů na společném podkladu /drúz/ je největší na zemi. Buďte vítáni v Cueva de los Cristales, v Sierra di Naica v Mexiku.

Expedice do Cueva de los Cristales, vyžaduje speciální výstroj adekvátní nebezpečnému prostředí. Toto oblečení musí být naprosto bezpečné a prověřené, protože sebemenší chyba může skončit smrtí, Ferrino proto nabídlo spolupráci přímo speologické asociaci La Venta. Více než 130 let výzkumu je zárukou správného fungování použité technologie ve vývoji a realizaci výstroje vhodné pro výzkum v tomto prostředí.

Výsledkem vývoje je speciální termo-oblek, fungující na stejném principu jako oblek astronautů. Je příznačně nazván Tolomea - část pekla kde jsou drženi zatracenci připoutáni k ledu. Ideální prostředí pro tento pracovní oděv, navržený pro udržení teploty těla na únosné hladině.

Kombinéza se skládá z několika rozdílných vrstev izolačního materiálu a speciálního přenosného respiračního přístroje. Toto vybavení umožňuje speologům čelit horku, přomínajícímu stále rozpálenou pec až 80 minut. Unikátní zkušenost umožnila úspěšně vyvinout novou řadu technického oblečení řady High Lab.
Copyright © 2023 - Ferrino.cz ⋅ stany, spacáky, batohyNastavení soukromí