Látky a materiály

100% akryl

100% bavlna

100% Polyamide ripstop

100% Polyester

Syntetický materiál, který je velmi příjemný na dotek. Vysoká prodyšnost zabraňuje přehřívání, při navlhčení opět rychle uschne. Tato jemná úprava se používá zejména jako vnitřní materiál spacáků nebo na výrobu hygienických vložek do spacích pytlů.

190T Peach Polyester

Tkanina, která je ideální zejména na vnitřní stranu spacích pytlů. Ultralehká a prodyšná.
- 100% polyester

190T Polyester

Silné polyesterové vlákno, které poskytuje vynikající odolnost proti UV záření.
- 100% polyester

20D 380T Polyester

Materiál vhodný pro ty, kteří chtějí maximální pohodlí a zároveň extrémní odolnost. Tkanina vhodná jako vložka do spacích pytlů.
- 100% polyester

210D HD Invisible Ripstop

Odolný materiál z polyesterového vlákna s úpravou Ripstop.
- 100% polyester

210D Oxford Polyester 130 g/m3

Vnější plášť s termoizolačním PU zátěrem, který odráží teplo ze slunečního záření. Voděodolný materiál s vodním sloupcem 2.500 mm. Vodoodpudivá a ripstop úprava pro vyšší odolnost materiálu.

210T Dobby 70D Ripstop Polyester

Polyesterová tkanina s výbornou odolností proti UV záření a díky úpravě Ripstop i odolná proti roztržení.
- 100% polyester

240T Polyester Pongee Ripstop

Materiál vhodný zejména na výrobu obalů a vložek ke spacím pytlům. Velmi odolný, prodyšný a ultralehký materiál.

260T Ripstop Polyester

Polyesterová tkanina s výbornou odolností proti UV záření a díky úpravě Ripstop i odolná proti roztržení.
- 100% polyester

292T 40D Polyester

Extrémně houževnatý materiál. Velmi lehký, prodyšný, vhodný zejména pro péřové spací pytle. Velmi dobrá odolnost proti UV záření.
- 100% polyester

300T Ripstop Polyester

Lehký materiál s ripstop úpravou pro zvýšení odolnosti proti prodření nebo protržení. Perfektně odvádí vlhkosti a tak i rychle schne. Ideální vnější materiál spacáků.

305 P Ripstop HP Cordura®

Velmi výkonná 305 D polyesterová vlákna s úpravou Ripstop.
- 100% polyester

310T 40D Nylon Diamond Ripstop

Materiál vhodný zejména na výrobu obalů a vložek ke spacím pytlům. Velmi odolný, prodyšný a ultralehký materiál.

338T 33D Nylon

Materiál, který se vyznačuje kombinací nízké hmotnosti, vyjímečné prodyšnosti a odolnosti proti oděru.
- 100% nylon

35% bavlna/65% polyester

Směs bavlny a polyesteru. Příjemný, odolný a lehký materiál, který zabraňuje ztrátě peří a oproti 100% bavlně rychleji schne.

390T 20D Nylon

Látka s vynikající odolností, prodyšností a nízkou hmotností. Ideální na vnější obaly a vložky do spacáků. Větruodolný a odolný vůči UV záření.

420D HD Invisible Ripstop

Materiál s polyesterovým vláknem o vysoké hustotě tkaní nabízí nízkou váhu v kombinaci s vysokou odolností.
- 100% polyester

420D JAQUARD HD

Materiál s polyesterovým vláknem o vysoké hustotě tkaní, díky tkaní Jacquard má výjimečnou pevnost, 100% polyester.

49% polypropylen/51% polyester

Kombinace vysoce technických materiálů s rychlou absorpcí vlhkosti z povrchu těla.

50% akryl - 50% vlna

50D Polyester Ripstop 80 g/m2

Nepromokavá polyesterová tkanina, která je pevná v tahu. Úprava Ripstop chrání materiál vůči mechanickému poškození, pokud dojde k protržení, rozříznutí materiálu, tak tato úprava brání dalšímu trhání tkaniny. Povrchově ošetřeno vodoodpudivou úpravou, vnitřní strana je opatřena pružným polyuretanovým zátěrem. Samozhášivá úprava - materiál je nehořlavý.

Vodní sloupec: 4.000 mm

70D Diamond Polyester 75g/m2 - vnější plášť

s termoizolačním polyuretanem, ripstop úprava, vodní sloupec: 2.000 mm

70D Polyester 85 g/m2

70D Polyester Ripstop, 55 g/m2

Materiál z lehkého a prodyšného polyesteru s Ripstop úpravou, která zvyšuje mechanickou odolnost a v případě roztržení materiálu brání dalšímu trhání. Samozhášivá úprava - materiál je nehořlavý.

70D Polyester Ripstop, 80 g/m3

Vnitřní části plášť s PU nástřikem. Ripstop úprava pro zvýšení odolnosti, voděodpudivá úprava povrchu. Vodní sloupec: 2.500 mm.

70D Polyester Ripstop, 85 g/m3

Vnější plášť s termoizolačním PU nástřikem pro zvýšení izolačních vlastností. Ripstop úprava pro zvýšení odolnosti, voděodpudivá úprava povrchu. Samozhášivá úprava - materiál je nehořlavý. Vodní sloupec: 3.000 mm.

70D Polyester Ripstop, 95 g/m2

Pevná, nepromokavá tkanina silnější gramáže pro vyšší mechanickou odolnost. Ripstop úprava tuto odolnost ještě zvyšuje, navíc v případě roztržení brání v dalším trhání materiálu. Z vnější strany je aplikována vodoodpudivá úprava, vnitřní strana je opatřena pružným polyuretanovým zátěrem. Samozhášivá úprava - materiál je nehořlavý.

80% akryl – 15% polyamid – 5% vlna

80% bavlna - 20% polyester

96% bavlna - 4% polyester

97% bavlna - 3% elastan

98% bavlna - 2% elastan

A.C.T. (Air Convector Tech)

Zádový systém zajišťující optimální odvětrání v kombinaci s rovnoměrnou stabilitou při transportu, díky polstrování s dvojitou hustotou výplně.

Akryl

100% polyester

Aluminiová slitina 7075

Aluminiová slitina o vysoké tvrdosti a nízké hmotnosti.

Aluminium

100% aluminium

Armortex

Revoluční materiál zesílený vláknem DuPont Kevlar. Tato tkanina nabízí to nejlepší, co potřebujete v extrémních podmínkách – vysoká odolnost proti roztržení a maximální lehkost, 100% polyethylen.

Bavlna

Měkké přírodní vlákno získávané z bavlníku, ze kterého lze vyrábět nejrůznější tkaniny. Materiály z čisté bavlny jsou prodyšné, pevné, velmi dobře sají pot a vlhkost, ale pomalu schnou. Ve velké většině je lze bez problémů prát v pračce. Tvoří ideální základní vrstvu pro cestovatelské a volnočasové oblečení, která je příjemná na těle, avšak nejsou vhodné pro aktivity s vyšší aerobní zátěží.

bavlna Ripstop

100% bavlna s RIPSTOPovou úpravou.

Bavlna s vodoodpudivou úpravou

100% bavlna

BlocVent

BlocVent je značka moderních laminátů neporézní hydrofilní membrány Gelanots.Tato membrána, díky soustavnému vývoji, pokrokové technologii a nejnovějším znalostem, které jsou u ni využity, propůjčuje řadě BlocVent, kterou jsme pro vás vybrali, mimořádné schopnosti.

BlocVent® je určen pro extrémní podmínky a pro fyzicky náročné a dlouhodobé aktivity.
Oblečení z něho je vhodné pro expedice, horolezectví, skialpinismus, VHT, cykloturistiku, MTB, trekking, zimní sporty apod.
Materiály značky BlocVent® vynikají vysokým vodním sloupcem, tedy vysokouschopností dlouhodobě odolávat promoknutí, výjimečnou paropropustností a větruvzdorností.
Zásluhou neporéznípovahy vykazuje BlocVent® vysokou fl exibilitu a schopnost zotavení se i po extrémním vytažení a udržuje si svévynikající vlastnosti i po dlouhodobém používání a neztrácí je ani při velmi nízkých teplotách.
BlocVent® se snadno udržuje a je šetrný k životnímu prostředí.
Jeho unikátní vlastností je, že současně se zvyšováním aktivity roste jeho paropropustnost.
Všechny materiály značky BlocVent® mají dlouhodobě vodoodpudivou úpravu SDWR.
BlocVent® je tedy ideální volbou pro vaše outdoorové aktivity.
BlocVent® je produktem slavné firmy na výrobu outdoorových materiálů a jejich inovací - firmy Toyota (Japonsko), 100% nylon.

BlocVent® 2,5L Ripstop Super Light

BlocVent® 2,5L Ripstop Super Light je v současnosti nejlehčím materiálem toho druhu na světě. Kromě vynikajících parametrů díky membráně Gelanots vyniká mimořádně nízkou hmotností a je příjemný i na holé pokožce. Přitom právě vysoká přilnavost jiných lehkých materiálů bez podšívek je pro uživatele, a zvláště za deště, nepříjemná. Je proto ideálním materiálem všude kde je třeba výrazně ušetřit na váze a objemu při zachování spolehlivosti, vysokých parametrů a vysokého pocitového komfortu. Popsané vlastnosti jistě přispějí k vaší pohodě a tím k vyšším výkonům, bude-li to třeba.
Parametry nepromokavosti: min. 20 000 mm H2O
Parametry prodyšnosti: více jak 25 000 g/m2/24 hod.
100% nylon

Blocvent® 2L SDWR

Blocvent® 2L SDWR je expedicemi i běžnými uživateli dokonale prověřený dvouvrstvý laminát membrány Gelanots ze 100% Nylonu.
Parametry nepromokavosti: min. 20 000 mm H2O
Parametry prodyšnosti:více jak 30 000 g/m2/24hod., Ret 4,2
100% nylon

Carvico® Colorado

Colorado je tkanina z mikro-polyamidu s "broskvovým" efektem, je extrémně měkká a načechranýá. Pletenina Italského výrobce vysoké kvality,100% polyamid

CoconaTM

CoconaTM využívá přírodní technologii získávající aktivní uhlík ze skořepiny kokosového ořechu. Toto vlákno transportuje vlhkost, váže zápach, velmi rychle schne a nabízí UV ochranu.
100% přírodní vlákno získávané z kokosového ořechu

Cold Black

Bi-stretch-ový Coldblack® 80% polyester, 20% polyuretan ) je
nová úprava textilií, které jsou vystaveny přímému slunečnímu
záření po dlouhou dobu. Coldblack® zabraňuje zahřívání textilu
a nabízí spolehlivou ochranu proti UV záření. K dosažení tohoto
cíle Coldblack® využívá unikátní kombinaci: absorpce a odrazu.
Normálně černé textilie absorbují až 90% tepelného záření a ohřevu.
Coldblack®, na druhou stranu, odráží až 80% tepelné záření.

Coolmax Fresh FX®

Aktivním prvkem v novém materiálu je nemigrující antimikrobiální prvek na bázi stříbra. Efektivně potlačuje a zamezuje vytváření široké řady mikroorganismů, včetně bakterii hub a řas, jejichž živnou půdou je lidský pot. Pletenina Coolmax® je prodyšná s velmi rychlým odvodem tělesné vlhkosti, snižující koncentraci lidského potu, na jehož bázi vznikají nechtěné mikroorganismy. Tyto jsou však již v zárodku účinně potlačovány trvalým uvolňováním stříbrných iontů, jež disponují výrazně antibakteriálními účinky.
100% Polyester

Coolmax®

Unikátní vysoce technické vlákno tvořené čtyřkomorovými polyesterovými vlákny se zvětšenou vnější plochou. Vlákno je vodoodpudivé a nenasákavé. Odvádí přebytečnou vlhkost od těla do dalších vrstev látky. Zároveň rychle schne a tak udržuje tělo v suchu i při zvýšené fyzické námaze. Materiál byl vyvinutý pro použití při vysoké aerobní zátěži.
- 100% polyester

COOLMAX® Active

Polyester od firmy DuPont®, jehož čtyřkanálková vlákna o zvláštním průřezu mají schopnost odvádět vlhkost od těla bez absorpce do vláken. Tím je zajištěn pocit sucha.
- Odvod potu od těla.
- Pocit sucha a pohodlí.
- Lehký, jemný a prodyšný
- 100% Polyester

Copolyester

Copolyester– materiál používaný na doplňky jako jsou slamky, některé příbory...

Jeho hlavní přednosti jsou:
- čirý jako sklo
- vysoká povrchová odolnost
- dobrá odolnost proti nárazu
- snadně umyvatelné

Nevýhodou tohoto materiálu je střední teplota tání, větší hmotnost a nemožnost recyklace

Cordura 500D®

Pevná a odolná tkanina, která je charakteristická i vysokou odolností vůči oděru. Používá se zejména u batohů a to na nejnamáhanějších místech nebo tam, kde hrozí poškození vlivem dlouhodobého používání - dna batohů, kapsy na cepíny apod.

Cordura®

Lehká technická tkanina s vysokou pevností a ohebností. Snadno se udržuje a je odolná proti oděru a protržení. Puožívá se pro výrobu batohů, obuvi a bund.
- 100% Polyamid (nylon) s odolným PU zátěrem a vodoodpudivou úpravou Teflon

Cotton stretch

Stretch bavlněná tkaninav poměru 97% bavlna a 3% spandex hmotnost 146 g/m2 kvalitní bavlna ideální například na klahoty který dělá robustní a lehké, ale zároveň pohodlné při nošení.

Cubic Tech CTF3

Ultralehký materiál velmi pevný z vlákna DSM Dyneema®

D.E.A. (Double Ergo Adjustment)

Velmi komfortní a praktický systém výškové regulace zad. Ve střední části posuv po dvojité aluminiové výztuze - self modeling pro optimální rozložení váhy nákladu mezi ramenní popruhy a bederní pás.

D.N.S. (Dry Net Systém)

Nový anatomicky tvarovaný síťovaný zádový systém je zárukou velmi dobré ventilace zad a stability batohu. Dokonalé napnutí síťoviny je zajištěno panelem z polyethylenu a ocelovými výztuhami.

D.P.S. (Double Point Systém)

Kombinace středového ventilačního kanálu krytého síťovinou s bočními anatomicky tvarovanými výstelkami zajišťuje vynikající odvětrání zad. Polyethylenový panel s alu-výztuhami je zárukou maximální stability a komfortu při nošení

Delrin® DuPont Bar

Vyznačuje se nízkým koeficientem tření, vynikající kvalitou povrchu a zachováním mechanických parametrů i při velice nízkých teplotách, což ho předurčuje pro použití v mnoha průmyslových aplikacích. Chemické složení a vysoká krystalinita materiálu Delrin® nabízí výjimečnou kombinaci vlastností, díky nimž je schopen v mnoha případech s výhodou nahradit jiné plasty či kovy.
Typické vlastnosti
-rozměrová stabilita
-vysoká pevnost, tuhost a rázová houževnatost
-vysoká odolnost vůči únavovému lomu
-nenasákavost
-odolnost vůči motorovému benzinu, lubrikantům, rozpouštědlům a dalším chemikáliím
-dobré elektroizolační schopnosti
-odolnost proti creepu
-nízký koeficient tření
-použitelnost i při velmi nízkých teplotách
100%Polyoxymethylene

Dermizax® DT 2,5L odlehčený

Testované parametry použitého typu laminátu:
Nepromokavost - min. 30 000mm H2O
Prodyšnost - 20 000g/m2/24
laminát na bázi 100% Nylonu

Dermizax® EV 2L

Testované parametry použitého typu laminátu:
Nepromokavost - min. 20 000mm H2O
Prodyšnost - 25 000g/m2/24
laminát na bázi 100% Nylonu

Dermizax® EV 3L ve strečové variantě

Testované parametry námi použitého typu laminátu:
Nepromokavost - min. 20 000mm H2O
Prodyšnost - 20 000g/m2/24
laminát na bázi 100% Nylonu

Diamond Dobby 300D

Vysoce odolná tkanina z 300D polyesterového vlákna.

Diamond fabric

Tepelně izolační polyesterová tkanina.
- 100% polyester

Diamond HD

Materiál s polyesterovým vláknem o vysoké hustotě tkaní 210D nabízí nízkou váhu v kombinaci s vysokou odolností.
- 100% polyester

Dimension polyant Super light 70D X-Pack

Velmi lehký materiál požívaný na výrobu plachet s charakteristickou odolností proti roztržení. Kombinace Nylon Ripstop Light se zpevněnou síťovinou X-Ply spojenou v membráně z polyesteru
60%nylon-40% polyester

Dintex®

Materiál, který nabízí jedinečnou kombinaci pevnosti, elastičnosti a pružnosti, je zároveň i vodotěsný a paroprodyšný. Umožňuje rychlé odpařování tělesné vlhkosti a její odvádění na povrch materiálu. Díky nejmodernější technologii Vaše tělo zůstane v suchu a pohodlí. Materiál je velice lehký a má nejvyšší úroveň vzdušnosti. Je vhodný do každého počasí. Dintex je vyrobený bez použití toxických látek a je recyklovatelný.
- 100% polyuretan

Double Dyamond Cordura®

Výjimečně robustní tkanina vyrobená z vysoce pevného 210D polyamidového vlákna.

Double Dyamond Cordura®

Výjimečně robustní materiál s vysokou odolností 210D polyamidového vlákna

Double Tech

Materiál z polyesterového vlákna, extrémně lehký a pevný díky speciální struktuře Ripstop v dvojitém vláknu
100% polyester

DRR

Výškově nastavitelný zádový systém zpevněný polyethylenovým prutem s vnitřní pružnou alu-konstrukci ve tvaru „T“. U 100-litrové verze je alu-konstrukce zdvojena. Tento systém optimálně rozkládá váhu nákladu

DRY CLIM

Tkaniny s technologií DRY CLIM mají dva povrchy s různými funkcemi.Vnitřní plocha je tvořena ze speciálních vláken s velkým průměrem, které umožňují unikání vlhkosti a jsou zárukou dobré prodyšnosti. Vnější povrch se skládá z mikrovláken, které odvádí vlhkost na povrch, kde se rychle odpařuje. Díky zvláštní struktuře je materiál DRY CLIM je trvalý, bez dalších chemických látek.

Dry Release® Wool

83% polyester, 11% vlna, 6% spandex

DRYFAST® by Pontetorto

Technická lehká a prodyšná tkanina s vynikajícími tepelnými vlastnostmi s antipeelingovou úpravou a odolností prodi otěru. Ideální jako první vrstva
100% polyester

Drykeep IBQ®

Drykeep pochází od proslulého výrobce a inovátora outdoorových materiálů španělské
firmy IBQ®. Opravdu těžko budete hledat kvalitnější materiál pro náročné použití.
Materiál se vyznačuje vysokou elasticitou a odolností. Díky obsahu CoolMaxu
a speciální konstrukci vláken je vysoce prodyšný a výborně odvádí vlhkost. Materiál je
rychleschnoucí, odolný vůči zápachu a plísním a má vodoodpudivou úpravu.

Vhodný do mírných a suchých klimatických podmínek a pro fyzicky náročnější aktivity.
100% polyester

DuPont Cordura®

Materiál vynikajících vlastností. Pevný, odolný proti roztržení
100% Polyamid

DuPont Cordura® 300D

Špičková technická tkanina extrémní pevnosti a odolnosti proti roztržení a vodě. Díky svým ojedinělým vlastnostem je tato tkanina předurčena pro batohy o velkém objemu a do extrémních podmínek.
100% Polyamid

DuPont Cordura® 500D

Špičková technická tkanina extrémní pevnosti a odolnosti proti roztržení a vodě. Díky svým ojedinělým vlastnostem je tato tkanina předurčena pro batohy o velkém objemu a do extrémních podmínek.
100% Polyamid

DuPont Quallofil

Syntetické polyesterové duté vlákno vhodné pro spací pytle vyšší třídy. Je velmi lehké, rychleschnoucí a udržuje optimální tepelně izolační vlastnosti i v mokrém stavu. Antialergické. Praní a sušení v pračce a čistění na sucho.
100% polyester

DuPont Thermolite Extreme

Izolační rouno tvořené mikrovlákny, dutými vlákny a spirálovými vlákny.
Všechny tři druhy vláken jsou tepelně spojeny. Izolace poskytuje vysoký teplotní komfort při minimální váze. Měkkost a pružnost si vlákna udržují i ve vlhkém prostředí. Výrobky s touto náplní lze prát v pračce nebo čistit suchou cestou a sušit v sušičce.
100% Polyester

Dural

Dural 7001 T6 (Scandium)

Tvrzená duralová slitina 7001 T6 vyniká svou lehkostí, odolností a pružností, která se využívá např. i v letectví.

Dyneema®

Ultralehký materiál o vysoké odolnosti díky DSM Dyneema® vláknu.

Dyneema® Composite

Patentovaný ultralehký materiál, který je vyroben z ohebného, netkaného laminátu, obohacen o vlákna Dyneema®, jež jsou charakteristická svojí pevností a odolností. Tato varianta se skládá z dvou vrstev laminátu a 50D polyesteru, kombinací těchto dvou složek vzniká velmi lehký materiál s vysokou pevností, ale velmi nízkou hmotností. Pro materiál je charakteristický jev, že je průhledný.

E.S.A. (Ergo Shoulder Adjustment)

Regulace ramenních popruhů pomocí maximálně odolných suchých zipů umožňuje jednoduché a rychlé nastavení podle výšky postavy.

EPIC

EPIC je unikátní technologie zapouzdření silikonových polymerů.
Materiál ošetřený touto technologií získává tyto vlastnosti:
• Odolnost proti dešti
• Odolnost proti větru
• Prodyšnost
• Vzduchu propustnost
• Rychlé schnutí

  Odolnost proti dešti:Materiál EPIC je odolný vůči atmosférickým srážkám o velmi silné hustotě (>50.0 mm/hodina).

  Odolnost proti větru: Test odolnosti proti větru dle Fraisera (ASTM D737): 2,13 metrů kubických / m2 / min. tedy o 1/3 více než u konkurenčních materiálů.

  Prodyšnost: EPIC umožňuje prodyšnost také ve velmi vlhkém stavu RET 10 (ISO1 1092).

  Vzduchu propustnost: Speciální vlastnost zázračného materiálu epic: EPIC ma stejnou prodyšnost jako většina membránových materiálů ve statických podmínkách a vykazuje 3 krát větší prodyšnost v proudícím vzduchu.

  Rychlé schnutí: EPIC pohlcuje málo vody ( přičemž zadržuje více tělesného tepla ) a usychá 10 x rychleji než podobné materiály ( potažené – zátěrové ) nebo s laminací.

  EPIC JE ODOLNÝ MATERIÁL SE SNADNOU ÚDRŽBOU:
  Epic je trvanlivý materiál s vysokou odolností proti prodření
  a elastičností. Silikonový polymer vyplňuje prostor mezi vlákny
  a v případě nečistot a skvrn neproniknou ani nepřilnou přímo
  k samotným vláknům. Materiál lze bez problémů prát v pračce.

EVAPORA-TEX®

Tato membrána přináší nové technologické postupy, které překonávají dosavadní hranice maximální prodyšnosti, nízké hmotnosti a ochrany proti nepřízni počasí.Prodyšný materiál Nylon Ripstop 78 g/m2, 2,5 vrstvy s vodním sloupcem 10.000 mm ( ISO 0811 )

eVENT®

eVENT je tak jedním z mnoha materiálů, které bojují o místo na trhu především s populárním materiálem značky Gore Tex, který si zatím stále udržuje své výsadní postavení.

Základem materiálu eVENT je membrána na bázi ePTFE, která se laminuje na různé tkaniny. eVENT tedy používá podobnou technologii jako jeho největší konkurent. Rozdíl je v tom, že eVENT neobsahuje vrstvu PU, která se používá u ostatních membrán pro ochranu proti mastnotám zhoršujícím vlastnosti ePTFE membrány (jde o tuky, které vylučuje lidská pokožka a které by rychle změnily vlastnosti nechráněné membrány). Problém tuků pronikajících do membrány je známý přes 20 let a doposud byl řešen právě pomocí PU vrstvy, která je však hydrofilní, tedy absorbuje a zadržuje vlhkost. Pára musí na PU vrstvě zkondenzovat a je pak k vlastni ePTFE membráně transportována difuzně. Teprve dostatek tělesného tepla zajistí její odpaření na vnější straně membrány. eVENT používá jiný způsob ochrany, který údajně zaručuje nepromokavost a při tom nesnižuje prodyšnost.

Expedition Stretch®

by Calamai: 95% Polyester / 5% elastan

Extradown

Náplň s prvotřídními tepelně izolačními vlastnostmi se skládá z husího prachového peří a malých pírek. Poměr mezi prachovým peřím a malými pírky udává identifikační karta na spacím pytli, například poměr 95/5 značí 95% prachového peří a 5% malých pírek. Samotné prachové peří by bylo z hlediska izolace nejlepší, ale po čase by se rychle slehávalo, nejdůležitějším údajem je tedy plnivost, která je měřena v kubických palcích - CUIN. Vyjadřuje pružnost a rozpínavost peří, tedy schopnost zaujmout maximální objem.

F-TECH (Fabric Technology)

Maximálně pevný nepromokavý materiál, který si při správné údržbě zachovává své mechanické vlastnosti i ve velmi nízkých teplotách.
100% polyester

Fleece

je oblíbený, hřejivý materiál s oboustranným vlasem. Vyznačuje se nízkou gramáží i při poměrně silném úpletu, měkkostí, poddajností a snadnou údržbou. Materiál splňuje termoizolační požadavky nejen při běžné denní aktivitě. Doporučujeme jako třetí vrstvu oblečení pro běžné denní nošení i pro sportovní činnost.
100% polyethylen

H systém

Zádový systém skládající se z profilovaného pružného panelu z polyethylenu a vyjímatelných pružných ocelových výztuh. Tento systém umožňuje optimální rozložení zátěže mezi ramenní popruhy a bederní pás.

H.L. Summer stretch

Stretchový nylonový materiál ( elastan 5% ). Rychleschnoucí, lehký, pohodlný s ochranou proti UV záření ( UPF 40+ ) Nanotechnologická antimikrobiotická úprava odvozená od přírodního materiálu Chitosan který je zárukou antialergeního materiálu.
95% Nylon + Elastan 5%

H.T.F. (High Thermal Fiber)

Odolné a lehké polyesterové vlákno s velmi dobrými tepelně izolačními vlastnostmi. Udržují si po dlouhou dobu svou nadýchanost ( LOFT ), neabsorbují vlhkost a jsou antialergická. Praní a sušení v pračce.
100% Polyester

H.T.F. Performance (High Thermal Fiber Performance)

2 vzájemně propletené lehká dutá vlákna různých průměrů s velmi dobrými tepelně izolačními vlastnostmi. Izolační materiál nejvyšší kvality vhodný zejména do extrémních klimatických podmínek. Udržují si po dlouhou dobu svou nadýchanost ( LOFT ), neabsorbují vlhkost a jsou antialergická. Praní a sušení v pračce.
100% Polyester

H4 fibre

4-kanálkové duté vlákno.

HDRY®

Nepromokavá membrána vyrobena laminací za vysokého tlaku a teploty. Je navařena přímo na batohy a vybavení - není prošívána či jinak narušována. Membrána samotná je vyráběna v 3D provedení podle typu a velikosti batohu, aby při samotné aplikaci na produkt došlo k co nejméně změnám a zásahum. Navařuje se prakticky na hotový produkt, po aplikaci membrány se dokončují pouze detaily. Zpravidla se navařuje z vnitřní strany, je tak zaručena nepromokavost a těsnost všech švů, které batoh na sobě má. Zároveň zvyšuje celkovou odolnost produktů, i co se mechanických vlivů týče.

Vodní sloupec: 10.000 mm po celé ploše

High Thermal Fiber Compact®

Polyesterová vlákna, která jsou do sebe zapletena, vytváří skvělý poměr mezi výhřevností a hmotností. Tato kompaktní a lehká sintetická výplň vytváří vysoký teplotní komfort. Mezi další výhody patří - jednoduché praní, rychlé schnutí, nepohlcuje zápach, je antialergenní a bez přidaných chemických aditiv.

High Thermal Fiber Performance®

Výhřevné syntetické vlákno s dutinami, díky kterým se rychle vyhřeje vzduch uvnitř a uchovává si jej po dlouhou dobu. Je tak vhodné jako výplň do spacích pytlů, které se hodí do nevyzpytatelných podmínek. Své vlastnosti neztrácí ani když je vlákno mokré, schopnost efektivního odvodu vlhkosti umožňuje rychlé schnutí materiálu. Antialergenní, jednoduchá údržba a nepohlcuje pachy.

HL 15 Superlite

HL 15 Super light: nylon Ripstop 15 Den s 2,5 vrstvou laminací a HL
membránou. Ultra-lehký, prodyšný materiál s velmi dobrou možností
komprese využívaný na bundy z kolekce Ferrino.
• Hmotnost: 69 g/m2
• vodní sloupec (ISO 811): 10 000 mm
• prodyšnost (ASTM 96):10 000 mm
• Ošetřeno DWR.
100% nylon

HL 48

Lehký materiál s výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi a stlačitelností : pouze 48g/m2
Extrémně lehký, jemný a prodyšný polyester 20 Den.
Vodoodpudivost: ošetřeno DWR
Gramáž : 48 g/m2
100% Polyester

HL ACTIVE SHELL

3 vrstvý Soft shell: lehký, vodě a větru odolný. Velmi dobře prodyšný díky HL MEMBRÁNĚ ve spojení s elastickým polyesterem 50 Den.
Speciální vnitřní úprava materiálu je zárukou maximálního komfortu a výborných termoregulačních vlastností.
Vodní sloupec (ISO 811) : 10.000mm
Prodyšnost : RET 10 (ASTM 96) : 7500
Vodě-odpudivost: ošetřeno DWR
Gramáž : 220 g/m2
100% polyester

HL Bambolo pant

Bi-elastický materiál střední gramáže (64% polyamid, 11% spandex,
25% bambusové vlákno). Výhody oblečení z tohoto materiálu jsou
téměř neomezené, ať z ekologického hlediska je to mnohem lepší
volba než bavlna. Bambusy se pěstují bez použití chemických látek
a pesticidů. Tkaniny s příměsí tohoto vlákna velmi rychle absorbují
vlhkost, udržují tělo v suchu, jejich schopnost schnutí je 2x vyšší než
u bavlněných tkanin a jejich struktura se podobá hedvábí.
Hmotnost: 200gr/m2

HL Bamboo

Bi-elastický materiál střední hmotnosti (64% polyamid 11% spandex 25%bambus)
Přítomnost vlákniny bambusu je zárukou antibakteriálních a antipachových vlastností, podporuje prodyšnost a odvod vlhka. Hmotnost: 200gr/m2

HL COMFORT STRETCH

směs tepelných tkanin a stretch. Unikátní velice odolná příze, která je zárukou optimální tepelné izolace a rychlého schnutí. Ideální pro oblečení jako druhá vrstva střední gramáže.

HL GETDRY BAMBOO

Tkaniny HL GETDRY jsou synonymem pohodlí, funkčnosti a velmi vysokých výkonů. Tato speciální technologie umožňuje, aby vlhkost klouzala po vláknech a zvyšovala odpařování. Pot se rychle vylučuje, což zanechává příjemný pocit suchosti a svěžesti.
- 64% polyamid, 11% elastan, 25% bamboo
- gramáž 200 g/m2
- rychleschnoucí
- strečová úprava

HL GETDRY BISTRETCH

Tkaniny HL GETDRY jsou synonymem pohodlí, funkčnosti a velmi vysokých výkonů. Tato speciální technologie umožňuje, aby vlhkost klouzala po vláknech a zvyšovala odpařování. Pot se rychle vylučuje, což zanechává příjemný pocit suchosti a svěžesti.
- 85% polyamid, 15% elastan
- gramáž 150 g/m2
- ochrana proti slunci UPF 40+
- rychleschnoucí, strečová úprava

HL GETDRY LIGHT PEACH

Tkaniny HL GETDRY jsou synonymem pohodlí, funkčnosti a velmi vysokých výkonů. Tato speciální technologie umožňuje, aby vlhkost klouzala po vláknech a zvyšovala odpařování. Pot se rychle vylučuje, což zanechává příjemný pocit suchosti a svěžesti.
- 100% polyamid
- gramáž 130 g/m2
- ochrana proti slunci UPF 40+
- rychleschnoucí
- tkané, ne strečové

HL GETDRY MICROGRID STRETCH

Tkaniny HL GETDRY jsou synonymem pohodlí, funkčnosti a velmi vysokých výkonů. Tato speciální technologie umožňuje, aby vlhkost klouzala po vláknech a zvyšovala odpařování. Pot se rychle vylučuje, což zanechává příjemný pocit suchosti a svěžesti.
- 88% polyamid, 12% elastan
- gramáž 180 g/m2
- ochrana proti slunci UPF 40+
- rychleschnoucí, strečová úprava

HL GETDRY MONOSTRETCH

Tkaniny HL GETDRY jsou synonymem pohodlí, funkčnosti a velmi vysokých výkonů. Tato speciální technologie umožňuje, aby vlhkost klouzala po vláknech a zvyšovala odpařování. Pot se rychle vylučuje, což zanechává příjemný pocit suchosti a svěžesti.
- 55% rayon, 38% nylon, 7% elastan
- gramáž 171 g/m2
- ochrana proti slunci UPF 50+
- rychleschnoucí, monostrečová úprava

HL GETDRY RIPSTOP

Tkaniny HL GETDRY jsou synonymem pohodlí, funkčnosti a velmi vysokých výkonů. Tato speciální technologie umožňuje, aby vlhkost klouzala po vláknech a zvyšovala odpařování. Pot se rychle vylučuje, což zanechává příjemný pocit suchosti a svěžesti.
- 100% polyamid
- gramáž 2110 g/m2
- rychleschnoucí
- tkané, ne strečové

HL GETDRY SOFT STRETCH

Tkaniny HL GETDRY jsou synonymem pohodlí, funkčnosti a velmi vysokých výkonů. Tato speciální technologie umožňuje, aby vlhkost klouzala po vláknech a zvyšovala odpařování. Pot se rychle vylučuje, což zanechává příjemný pocit suchosti a svěžesti.
- 89% polyamid, 11% elastan
- gramáž 205 g/m2
- rychleschnoucí
- strečová úprava

HL Liht Ripstop

100% Nylon 15D

HL MEMBRÁNA

Nová špičková mimořádně lehká membrána, která zajišťuje absolutní ochranu proti dešti a větru.
Vysoká prodyšnost je zárukou maximálního odvodu par z povrchu těla při tělesné námaze.
Samotný materiál je vodoodpudivý, jednotlivé póry membrány jsou 20.000-krát menší než kapka vody a současně 700-krát větší než molekuly vodní páry (pot). Větruvzdornost je dána labyrintovou strukturou membrány, která představuje pro vítr nepřekonatelnou překážku

HL Nano peach 2L

Dvouvrstvý materiál s úpravou DWR Nanotechnology, vodní sloupec 10 000 mm.
Nano-vrstva je pruhledná netoxická vrstva která chrání povrch. Vlastnosti materiálu zůstavají stejné- vytváří vodotěsnou vrstvu o síle zhruba 100nm. jeden nanometr = jedna miliardina metru ( lidský vlas je 50.000x silnější ) Nanovrstava je prodyšná a má antibakteriální účinky.
100% polyester

HL PANT STRETCH

Materiál z bi-stretch-ového materiálu o střední hmotnosti. Výborná
prodyšnost a odolnost proti prodření. Vnitřní úprava thermofleece.
Ošetřeno W/R, hmotnost 250 g/m2.
64% polyammide 11% spandex 25% bambusové vlákno

HL SHIELD LITE

Materiál nylon 20 Den s 2,5 vrstvou laminací a HL MEMBRANOU.
Lehký, maximálně prodyšný s výbornou stlačitelností.

HL SOFT STRETCH

Elastický rychle schnoucí materiál odolný proti větru s minimální váhou a rozměry.
Vnější materiál Tactel® odolný proti prodření a vnitřní Coolmax® pro perfektní termoregulaci a odvod par z povrchu těla.
Tactel ® Nylon 62%
Coolmax® Aktive Polyester 26%
Lycra® 12%
Vodoodpudivost: ošetřeno DWR
Gramáž : 210 g/m2

HL STORM SHIELD

Inovativní kombinace tkanin, která zaručuje maximální ochranu i v těch nejnáročnějších situacích.

HL STORM SHIELD LIGHT 3L

Inovativní kombinace tkanin, která zaručuje maximální ochranu i v těch nejnáročnějších situacích. HL MEMBRÁNA zajišťuje vysokou prodyšnost a vysokou odolnost vůči vnějším vlivům.

HL STORMSHIELD LIGHT - 100% nylon

Inovativní kombinace tkanin, která zaručuje maximální ochranu i v těch nejnáročnějších situacích. HL MEMBRÁNA zajišťuje vysokou prodyšnost a vysokou odolnost vůči vnějším vlivům.

HL STRETCH SHIELD

Materiál nylon 20 Den s 3 vrstvou laminací, stretch-ovou úpravou. Díky HL MEMBRANĚ je zaručena maximální ochrana proti nepříznivému počasí.
Maximální ochrana proti prodření, výborná prodyšnost a kompaktnost.
Vodní sloupec (ISO 811) : 10.000mm
Prodyšnost : RET 11 (ASTM 96) : 6.000
Vodoodpudivost: ošetřeno DWR
Gramáž : 135 g/m2
100% polyester

HL Stretch Spandex

Bi-stretchový materiál ideální např. pro letní kalhoty. Charakteristickými vlastnostmi jsou pohodlí, rychlé schnutí, vodě odpudivost. Ochrana proti UV záření UPF 40+
100% nylon

HL SUPERLIGHT - polyamid

Vodoodpudivá a větru odolná tkanina s nízkou hmotností a malými rozměry. Díky své specifické skladbě materiálu, prodyšnosti a kompaktnosti je tkanina vhodná na polstrované bundy nebo ultralehké a větruodolné svršky.
- 100% polyamid 30D miniripstop
- vodoodpudivá úprava

HL SUPERLIGHT - polyester

Vodoodpudivá a větru odolná tkanina s nízkou hmotností a malými rozměry. Díky své specifické skladbě materiálu, prodyšnosti a kompaktnosti je tkanina vhodná na polstrované bundy nebo ultralehké a větruodolné svršky.
- 100% polyester 20D ripstop
- gramáž 43 g/m2
- vodoodpudivá úprava

HL SUPERLITE

Rozsah tkání vlákna polyamidu nebo polyesteru 15D / 20D o nízké hmotnosti odpuzuje vodu.Speciální tkaní zabraňuje úniku peří, při zachování vlastností jako je vynikající prodyšnost, stlačitelnost a ochrana před větrem. Ideální pro zateplené bundy a to jak syntetickou náplní nebo peřím.

HL TECNORIPSTOP

Lehký ripstopový materiál vhodný pro zesílení kalhot svou strukturou zajišťuje maximální volnost pohybu a pohodlí.
Vodoodpudivost: ošetřeno DWR – Složení: 88% Nylon, 12% spandex ripstop - Gramáž : 240 g/m2

HL THERMO COTTON

Směs bavlny a nylonu s elastomerem. Jemný a příjemný na omak s charakteristickou tvarovatelností tkaných textílií.

HL THERMO MEDIUM STRETCH

Technologie HL Thermo zaručuje vynikající tepelně izolační vlastnosti spolu s pohodlím a prodyšností, při co nejmenší možné hmotnosti. Tkaniny různých typů a hmotností, určené k udržení tělesné teploty vždy odpovídají situaci.
- 91% polyester, 9% elastan
- gramáž 260 g/m2
- střední výhřevnost

HL THERMO SHIELD

3-vrstvý laminát / vodní sloupec: 10.000 mm / prodyšnost: 10.000 g/m2/24 hod / voděodpudivá úprava / gramáž: 153 g/m2 / 100% polyamid ripstop / HL membrána

HL THERMOGRID STRETCH

Technologie HL Thermo zaručuje vynikající tepelně izolační vlastnosti spolu s pohodlím a prodyšností, při co nejmenší možné hmotnosti. Tkaniny různých typů a hmotností, určené k udržení tělesné teploty vždy odpovídají situaci.
- 93% polyester, 7% elastan
- gramáž 280 g/m2
- výhřevná a prodyšná úprava

HL THERMOSOFT

Technologie HL Thermo zaručuje vynikající tepelně izolační vlastnosti spolu s pohodlím a prodyšností, při co nejmenší možné hmotnosti. Tkaniny různých typů a hmotností, určené k udržení tělesné teploty vždy odpovídají situaci.
- 100% polyester
- gramáž 300 g/m2
- vysoká výhřevnost

HL WARM STRETCH HEAVY

Tyto tkaniny představují díky své speciální struktuře dokonalou rovnováhu mezi tepelnou ochranou, prodyšností a odolností proti větru. Strečové vlastnosti a vodoodpudivost je činí ideálními pro nejnáročnější sportovní aktivity.
- 60% polyamid, 29% polyester, 11% elastan
- vodoodpudivá úprava
- vysoká výhřevnost

HL WARMSTRETCH LIGHT

Tyto tkaniny představují díky své speciální struktuře dokonalou rovnováhu mezi tepelnou ochranou, prodyšností a odolností proti větru. Strečové vlastnosti a vodoodpudivost je činí ideálními pro nejnáročnější sportovní aktivity.
- 90% polyamid, 10% elastan
- gramáž 208 g/m2
- vodoodpudivá úprava
- lehká výhřevnost

HL WARMSTRETCH MEDIUM

Tyto tkaniny představují díky své speciální struktuře dokonalou rovnováhu mezi tepelnou ochranou, prodyšností a odolností proti větru. Strečové vlastnosti a vodoodpudivost je činí ideálními pro nejnáročnější sportovní aktivity.
- gramáž 220 g/m2
- vodoodpudivá úprava
- střední výhřevnost

HL Warmstretch Medium

Středně výhřevný strečový materiál s vysokou prodyšností

HL WIND RESISTANT

Dvouvrstvý materiál s vnitřní úpravou microfleece a vodoodpudivou úpravou. Ideální pro oděvy vyžadující vysokou prodyšnost a větru odolnost.
100% Polyester

HL WINDSHIELD

Vysoce prodyšný materiál odolný proti profouknutí. Voděodolný povrch sráží déšť a sníh.
- 100% polyester

HL WINDSHIELD

Lehký, strečový softshellový materiál / vodní sloupec: 5.000 mm / prodyšnost: 5.000 g/m2/24 hod

HL WINDSHIELD 4WAY STRETCH

Kombinace textilních funkčních materiálů vhodných pro horolezectví nebo pěší turistiku, navržených tak, aby poskytovaly optimální ochranu proti větru a vynikající prodyšnost.
- 86% polyester, 14% elastan
- tři vrstvy 330 g/m2
- prodyšnost 5 000 g/m2/24h
- vodní sloupec 5 000 mm
- vodoodpudivá úprava

HL WINDSHIELD LIGHT STRETCH

Kombinace textilních funkčních materiálů vhodných pro horolezectví nebo pěší turistiku, navržených tak, aby poskytovaly optimální ochranu proti větru a vynikající prodyšnost.
- 100% polyester
- tři vrstvy 160 g/m2
- prodyšnost 10 000 g/m2/24 h
- vodní sloupec 10 000 mm
- vodoodpudivá úprava

HL Windshield Medium Stretch 3L

Zateplený softshellový materiál s integrovanou nepromokavou membránou, která je zároveň prodyšná. Povrchová vodoodpudivá úprava zabrańuje vsakování vody do vrchní části materiálu a tím zabezpečuje materiál celkově prodyšný.

Složení materiálu: 89% polyester, 11% elastan / gramáž 240 g/m2.

HL WINDSHIELD PROOF

Kombinace textilních funkčních materiálů vhodných pro horolezectví nebo pěší turistiku, navržených tak, aby poskytovaly optimální ochranu proti větru a vynikající prodyšnost.
- 100% polyester
- tři vrstvy 237 g/m2
- prodyšnost 3 000 g/m2/24 h
- vodní sloupec 3 000 mm
- vodoodpudivá úprava

IBQ Duratec

Tento materiál je vhodný do extrémních podmínek díky své vysoké odolnosti proti otěru a dalším vlastnostem, jako je barevná stálost, snadná údržba a čištění.
100% polyamid

Infinity- materiál pro výrobu plastového nádobí

Představuje velký skok vpřed v čistých a „zelených“ technologiích plastů. Jde o ultra-lehkou, recyklovatelnou, BPA-free alternativu polykarbonátům. Díky výjimečné čirosti, INFINITY nabízí stejnou kvalitu jako polykarbonát s 25% redukcí váhy. INFINITY navíc neabsorbuje zápach jídel, jako ostatní plasty a nevylučuje změkčovadla ani jiné chemikálie do jídel či nápojů. Je dokonale umyvatelná a zachovává si vysokou životnost…

Vlastnosti:
- Kompletně recyklovatelné
- Chemicky inertní
- Vysoká teplota tání
- Vysoká čirost
- Ultralehké
- Dobrá odolnost proti nárazu
- Dobře umyvatelné

Jacquard Weave 500D

Odolný materiál z polyesterového vlákna s vysokou odolností vůči prodření a protržení.
- 100% polyester

JaquardWeave 500D

Polyesterová tkanina odolná proti roztržení a oděru.

Karbon

Materiál skládající se z uhlíkových vláken, která jsou specifická svojí vysokou pevností a nízkou hmotností.

Kombinace nylonu a bavlny

s vodoodpudivou úpravou a maximální prodyšností

Kůže

Kůže je velmi odolná a velice flexibilní. Kůže je prodyšná, měkká a má velmi dobré absorpční schopnosti. Kůže jako přírodní materiál přebírá teplotu z okolí.

Lycra Tech

Lycra® je obchodní název pro elastan vyráběný od roku 2004 firmou Invista (zavedený v roce 1958 firmou DuPont).

Vlákno obsahuje více než 85 % polyuretanu, jeho elastičnost spočívá v chemickém spojení tuhého urethanu s amorfním segmentem z polyeteru. Vyrábí se jako multifilament, jednotlivá elementární vlákna jsou slepena dohromady.

Roztažnost vláken dosahuje až osminásobek délky, tažná pevnost 12 cN/tex. Pevnost v oděru je velmi nízká, proto se povrch přízí z lycry pro většinu výrobků musí chránit kombinací (ovíjením, opřádáním apod.) s přízemi z odolných materiálů.

Lyocell

Lyocelové vlákno vyrobené z eukalyptu zajišťující velmi rychlé schnutí a komfortní pocit na těle.

Merino vlna

Jedná se o 100% přírodní vlnu z ovčí srsti. Prodyšné, komplexní proteinové vlákno, které se snadno přizpůsobí velkým teplotním rozdílům - v létě chladí, v zimě hřeje a díky keratinovému základu neabsorbuje tělesné pachy. Poskytuje vysokou UV ochranu a je nealergenní. Neškrábe a nepíchá, neplstnatí, vlna je velice jemná.

Používá se na výrobu fukčního termoprádla, izolační střední vrstvy i oblečení pro nenáročné i náročné aerobní aktivity jako je cyklistika nebo běh.

Microfiber

Kombinace 2D a 3D mikrovlákna nabízí excelentní měkkost porovnatelnou pouze s prachovým peřím. Výborná objemová roztažnost a vysoký stupeň tepelné izolace jej řadí mezi nejkvalitnější umělá vlákna. Tyto vlastnosti si zachovává i po opakovaném stlačení nebo ve vlhkém stavu.
- 100% polyester

Microfleece

Jedná se o velice lehký fleecový materiál s tepelným komfortem. Microfleece zaručuje vysoký komfort při nošení a dokonalý transport vlhkosti od těla ven. Tato vlastnost má neocenitelný význam při použití dalších vrstev oblečení. Textilie je velice jednoduchá na údržbu, dobře se pere, je jemná a nebrání pohybu.
- 100% polyamid

Microfresh

Tkanina z polyesterových velmi pružných vláken se vyznačuje optimální kombinací vlastností které jsou zárukou pohodlí - vynikající prodyšnost a jemnost na omak. Hydrofilní úprava urychluje odpařování a tím zabraňuje pocení.

Micropile

Velice lehký fleecový materiál s tepelným komfortem,který zaručuje vysoký komfort při nošení a dokonalý transport vlhkosti od těla ven. Tato vlastnost má neocenitelný význam při použití dalších vrstev oblečení. Textilie je velice jednoduchá na údržbu, dobře se pere, je jemná a nebrání pohybu
100% polyamid

Mikrovlákno

Kombinace 2D a 3D mikrovláken nabízí excelentní měkkost a jemnost podobající se kachnímu peří. Vysoká odolnost společně s tepelným výkonem vytváří jednu z nejkvalitnějších syntetických výplní. Další výhodou je dobrá sbalitelnost, jednoduchá údržba a navíc hřeje, i když je výplň vlhká.

Mini Ripstop

Ultralehký nepromokavý a prodyšný nylon. Vodní sloupec 600 mm.
100%nylon

Neopren

Speciální materiál s velkou elasticitou a perfektními tepelně izolačními vlastnostmi.
Složení polymeru, elastomeru - polychloroprén
Charakteristické vlastnosti - vynikající odolnost venkovnímu prostředí a stárnutí, dobrá olejivzdornost a fyzikální vlastnosti, ohnivzdorný
Neuvádět do styku s - koncentrované oxidační kyseliny, estery, ketony, chloridy, aromatické uhlovodíky

nFORM Ultralight Systém skládání outdorového nádobí

Maximálně přenosný systém, vše důležité je složeno v kompaktním a ultralevém setu. Tyto sady nádobí jsou předurčeny pro horolezectví, pěší turistiku, cykloturistiku, nebo jiné akce kde oceníte lehkost a kompaktnost.. Ultralight systém nFORM GSI je dokonalým plně integrovaným, skládacím řešením pro vaše rychlé a prostorově minimalizované cestování. Pokud cestujete sami, nebo s partnerem, máte ideální řešení nabízející komfort hrnce, mísy, hrnků, vařiče i paliva, doplněné příborem integrovaných do malého prostoru a nízké váhy… Ultralight je jednoduše osvícením moderního pobytu přírodě…

No Wind

No Wind je fleecový materiál v kombinaci s polyuretanovou membránou od italské firmy Pontetorto. PU membrána je zárukou dokonalé větruvzdornosti a zároveň prodyšnosti výrobku, na kterém je použita.

Výrobky z materiálu No Wind® jsou proto vhodné pro náročné outdoorové činnosti včetně extrémních podmínek. Oceníte je však i při běžné činnosti. Při minimální hmotnosti je účinně zabraňováno odvodu tepla vlivem proudění vzduchu (větru). Tento efekt chlazení větrem a následná pocitová teplota může být i při poměrně vysokých venkovních teplotách velmi nízká. No Wind® udržuje lidské tělo v teple a suchu při minimální hmotnosti výrobku.
Vlastnosti materiálu Tecnopile No Wind®:
dokonalá větruvzdornost
vysoká hodnota tepelné izolace - ideální látka pro udržení tělesné teploty
antipillingová úprava - speciální úprava zabraňující žmolkování
elastičnost - elastický materiál pro optimální pohyb
prodyšnost - odvádí vlhkost pryč od těla a udržuje ho v suchu
snadná údržba - možno prát v pračce, rychleschnoucí
hřejivost a lehkost - teplejší než jiné látky o stejné hmotnosti
Složení:
85% PES,
15% PU

Upozornění:
I přesto, že má výrobek antipillingovou úpravu, která snižuje vlastnost střiže žmolkovat, k určitému žmolkování vlivem mechanického namáhání u výrobku dochází. Žmolkování je přirozenou vlastností střiže a je vyváženo funkčností a komfortem. Toto tvrzení je garantováno výrobcem materiálu. Tato vizuální záležitost nemá vliv na funkčnost výrobku a nemůže být předmětem reklamace.

Nylon

Složení polymeru, elastomeru - polyamid
- velmi dobrá chemická odolnost
- dobrá odolnost nízkým teplotám
- velmi dobré fyzikálně-mechanické vlastnosti (pružnost, pevnost)

Neuvádět do styku s - chloridy, koncentrované kyseliny

Nylon 190T

Velmi lehký materiál odolný proti roztržení vhodný zejména pro spací pytle se syntetickou náplní s velmi dobrými tepelně izolačními vlastnostmi.
Složení polymeru, elastomeru - polyamid
Charakteristické vlastnosti - velmi dobrá chemická odolnost, dobrá odolnost nízkým teplotám, limitované fyzikálně-mechanické vlastnosti (pružnost, pevnost)
Neuvádět do styku s - chloridy, koncentrované kyseliny

Nylon 190T Ripstop

Velmi lehký materiál odolný proti roztržení vhodný zejména pro spací pytle se syntetickou náplní s velmi dobrými tepelně izolačními vlastnostmi.
Složení polymeru, elastomeru - polyamid
Charakteristické vlastnosti - velmi dobrá chemická odolnost, dobrá odolnost nízkým teplotám, limitované fyzikálně-mechanické vlastnosti (pružnost, pevnost)
Neuvádět do styku s - chloridy, koncentrované kyseliny

Nylon 20D 380T Mini Ripstop

Speciálně vyvinutý materiál pro použití s ​​W.T.S. technologií. Tento ultralehký Nylon Ripstop překvapí svou odolností a kombinuje vynikající prodyšnost s vlastnostmi proti ztrátě peří.
- 100% nylon

Nylon 210T 70D

Materiál vhodný zejména pro spací pytle s prachovým peřím.
Složení polymeru, elastomeru - polyamid
Charakteristické vlastnosti - velmi dobrá chemická odolnost, dobrá odolnost nízkým teplotám, limitované fyzikálně-mechanické vlastnosti (pružnost, pevnost)
Neuvádět do styku s - chloridy, koncentrované kyseliny

Nylon 210T 70D Ripstop

Velmi lehký materiál odolný proti roztržení vhodný i pro péřové spací pytle. Velmi dobrá odolnost proti UV záření.
Složení polymeru, elastomeru - polyamid
Charakteristické vlastnosti - velmi dobrá chemická odolnost, dobrá odolnost nízkým teplotám, limitované fyzikálně-mechanické vlastnosti (pružnost, pevnost)
Neuvádět do styku s - chloridy, koncentrované kyseliny

Nylon 240T 40D Ripstop

Ultralehký, prodyšný materiál odolný proti roztžení.
Složení polymeru, elastomeru - polyamid
Charakteristické vlastnosti - velmi dobrá chemická odolnost, dobrá odolnost nízkým teplotám, limitované fyzikálně-mechanické vlastnosti (pružnost, pevnost)
Neuvádět do styku s - chloridy, koncentrované kyseliny

Nylon 260T 40D

Velmi jemný, lehký a prodyšný materiál vhodný zejména do vnitřních částí spacích pytlů.
Složení polymeru, elastomeru - polyamid
Charakteristické vlastnosti - velmi dobrá chemická odolnost, dobrá odolnost nízkým teplotám, limitované fyzikálně-mechanické vlastnosti (pružnost, pevnost)
Neuvádět do styku s - chloridy, koncentrované kyseliny

Nylon 30D 184T Mini Ripstop

Nízká hmotnost tkaniny přináší ty nejlepší vlastnosti výrobkům, které jsou z tohoto materiálu vyrobeny. Materiál zaručuje dlouhou životnost spacího pytle. Lehká, pevná, lehce sbalitelná, proti oděru odolná tkanina.
- 100% nylon

Nylon 40Dx40D 254T TPU

Složení polymeru, elastomeru - polyamid
Charakteristické vlastnosti - velmi dobrá chemická odolnost, dobrá odolnost nízkým teplotám, limitované fyzikálně-mechanické vlastnosti (pružnost, pevnost)
Neuvádět do styku s - chloridy, koncentrované kyseliny

Nylon 50D Dot Dobby Ripstop

Lehký a odolný materiál s Ripstop úpravou.
- 100% nylon

Nylon Dobby

Složení polymer, elastomer - polyamid
Charakteristické vlastnosti - velmi dobrá chemická odolnost, dobrá odolnost nízkým a vysokým teplotám, velmi dobré fyzikálně-mechanické vlastnosti (pružnost, pevnost)
Neuvádět do styku s - chloridy, koncentrované kyseliny

Nylon Dobby 50D Lite

Ultralehká tkanina, která zaručuje odolnost proti roztržení a oděru. S Ripstopovou úpravou.

Nylon Mini 250 T 40D Ripstop

vodní sloupec 600 mmm, maximální prodyšnost.
Složení polymeru, elastomeru - polyamid
Charakteristické vlastnosti - velmi dobrá chemická odolnost, dobrá odolnost nízkým teplotám, limitované fyzikálně-mechanické vlastnosti (pružnost, pevnost)
Neuvádět do styku s - chloridy, koncentrované kyseliny

Nylon Oxford

Pevný a lehký materiál.
Složení polymeru, elastomeru - polyamid
Charakteristické vlastnosti - velmi dobrá chemická odolnost, dobrá odolnost nízkým teplotám, limitované fyzikálně-mechanické vlastnosti (pružnost, pevnost)
Neuvádět do styku s - chloridy, koncentrované kyseliny

Nylon Ripstop 20D

Gramáž: 36g/m2 / silikonový zátěr / vodní sloupec: 3.000 mm / vodoodpudivá úprava

Nylon Ripstop 40D

Odolný a lehký materiál, gramáž: 55 g /m2, polyuretanový zátěr

Nylon Ripstop 70D

55 g/m2 vodoodpudivý a prodyšný materiál
Složení polymeru, elastomeru - polyamid
Charakteristické vlastnosti - velmi dobrá chemická odolnost, dobrá odolnost nízkým teplotám, limitované fyzikálně-mechanické vlastnosti (pružnost, pevnost)
Neuvádět do styku s - chloridy, koncentrované kyseliny

Nylon Ripstop Light

100% polyamid s nepromokavou úpravou charakteristický svou lehkostí a speciální strukturou Ripstop, která zlepšuje odolnost proti roztržení.
Složení polymeru, elastomeru - polyamid
Charakteristické vlastnosti - velmi dobrá chemická odolnost, dobrá odolnost nízkým teplotám, limitované fyzikálně-mechanické vlastnosti (pružnost, pevnost)
Neuvádět do styku s - chloridy, koncentrované kyseliny

Nylonová moskytiéra

maximálně prodyšná
Složení polymeru, elastomeru - polyamid
Charakteristické vlastnosti - velmi dobrá chemická odolnost, dobrá odolnost nízkým teplotám, limitované fyzikálně-mechanické vlastnosti (pružnost, pevnost)
Neuvádět do styku s - chloridy, koncentrované kyseliny

Ocel

OutDry®

Technologie OutDry® je založena na patentovaném procesu laminace: kombinované působení tlaku na spojení membrány uvnitř batohu. Systém OutDry 3D slouží k vytvoření 3D tvaru, který se přizpůsobuje vnitřnímu povrchu, dokonale utěsňuje švy a jakýkoli jiný potenciální vstupní bod vody. Tento proces činí batoh zcela vodotěsný (10 000 mm vodního sloupce, dokonce i ve spojích) a zvyšuje odolnost tkanin zajišťujících lepší trvanlivost.

Outlast®

Outlast vyniká především výbornými termoregulačními vlastnostmi. Principem dosažení těchto vlastností jsou speciální miniaturní mikrokapsle, zapuštěné do látky. Tyto kapsle obsahují tzv. PCM (phase change materials). Tato technologie spočívá v tom, že na základě teplotních změn organismu, či ovzduší, se mění skupenství materiálu PCM. Během změny skupenství totiž dochází ke značné absorpci, či naopak uvolnění energie, čili tepla, kterou tak PCM dodává / odebírá organismu.
Vznik materiálu se datuje do roku 1988, kdy americká NASA spustila program spolupráce se soukromými firmami ohledně vývoje teplotně adaptabilních materiálů pro své astronauty. Dnešní outlast byl původně určen pro rukavice a obleky kosmonautů, kdy měl zahřívat, či chladit kosmonautovo tělo podle momentální potřeby (např. náhlý výstup do chladného kosmického prostoru).

Peří

Náplň s prvotřídními tepelně izolačními vlastnostmi se skládá z kachního nebo husího prachového peří a malých pírek. Poměr mezi prachovým peřím a malými pírky udává identifikační karta na spacím pytli, například poměr 80/20 značí 80% prachového peří a 20% malých pírek. Samotné prachové peří by bylo z hlediska izolace nejlepší, ale po čase by se rychle slehávalo, nejdůležitějším údajem je tedy plnivost, která je měřena v kubických palcích - CUIN. Vyjadřuje pružnost a rozpínavost peří, tedy schopnost zaujmout maximální objem.

Pertex® Microlight 30D

Nylonový materiál se strukturou mini ripstop, lehký a maximálně prodyšný s hustotou zabraňující unikání peří, rychleschnoucí, velmi dobrá ochrana proti větru.
- 100% nylon

Pinnacle

Špičková odolnost, efektivní distribuce tepla.

Materiál předurčený ke špičkovým výkonům a k pohodlí na vašich cestách pro ty, kteří nehledají kompromis.

GSI je průkopníkem v používání anodizovaného nádbí pro outdoor. Použité anodizované povrchy vyhrály mnoho cen a nastavili standard pro špičkové vybavení do přírody. Tato úprava dokonale a kompletně chrání hliník před kontaktem s vnějším prostředím. Stačí se podívat na naše vybavení a hned uvidíte rozdíl.

Teflon s radiance technologií
Vyvinuto především pro kempování společně s firmou DuPont. Technologie RADIANCE je revolucí mezi nepřilnavými povrchy kuchyňského nádobí. Tato nová technologie optimalizuje rozložení teploty při vaření, více než kdykoli před tím. Technologie tří povrchů navíc zajišťuje větší odolnost proti poškrábání a opotřebení, která umožňuje použití většiny kovových nástrojů.

Výborná distribuce tepla
Vysoká oděruvzdornost
O 25% rychlejší ohřev

POLARTEC Classic 200

POLARTEC Classic 200 je jeden z dlouhé řady nejznámějších a nejkvalitnějších fleecových materiálů od stejnojmenné americké firmy

Teplo bez váhy dalo by se říci. Jeho termoizolační vlastnosti vzhledem k zanedbatelné váze jsou vynikající. Materiál
má antipillingovou úpravu pro vyšší odolnost, je prodyšný a rychle vysychá.

Polartec Classic 200 - 100% PES, (251 g/m2)
100% Polyesterové vlákno

Polartec® Alpha® Direct

Polartec® Alpha® - Je novinkou v syntetických izolacích. Nabízí kombinaci lehké tepelné ochrany a perfektní prodyšnosti. Polartec Alpha izolace je velmi odolná a má stabilnější konstrukci než jiné syntetické izolace, vnitřní strana napomáhá svou stavbou rychlému odvodu vlhkosti od těla. To umožňuje produkty z Polartec Alpha využít pro širším spektrum outdoorových činností než by dovolovala klasická izolace.

Polartec® NeoShell®

Polartec ® NeoShell ® je první látka schopná kombinovat rysy Soft Shell -maximální prodyšnost, odvětrání a elastické vlastnosti - s voděodpudivými vlastnostmi a pevným povrchem. Je spojením toho nejlepšího co můžete v přírodě nejvíce ocenit, prodyšnost, voděodolnost a pohodlí
100% Polyesterové vlákno

Polartec® Power Dry®

Textilie Polartec® Power Dry® odvádí pot od vaší pokožky. Je tudíž ideální pro běžce, lyžaře a cestovatele za dobrodružstvím. Všechny materiály v této kategorii obsahují patentovanou dvojitou pleteninu, která se vyznačuje tím, že na rubu a líci jsou vlákna o různých vlastnostech. Takto vznikají dva rozdílné povrchy – jeden, který optimálně odvádí tělesnou vlhkost od pokožky, a druhý, který velmi rychle schne.

Polartec® Power Stretch®

Textilie Polartec® Power Stretch® jsou dokonale přiléhavé, strečové ve čtyřech směrech a velmi prodyšné. Když se potíte, tak vás drží v suchu, a dodávají vám teplo bez toho, že by vás zatěžovaly či omezovaly v pohybu. Jsou to ty nejuniverzálnější materiály pro outdoorové aktivity a fitness, které se v současné době nabízejí. Mnoho typů obsahuje patentovanou dvouvrstvou technologii, díky níž má každá strana jiné vlastnosti: odolná a hladká lícová strana je odolná proti větru a poškození a měkká rubová strana odvádí tělesnou vlhkost od vaší pokožky, drží vás v suchu, teple a v pohodě. Jiné textilie v této kategorii mají zase tzv. kompresní streč, který může přispět k vašemu výkonu a chránit vás před určitými typy úrazů. Lezení, běh – i triatlon – jdou hned snadněji, když vás oblečení neomezuje v pohybu.
100% Polyesterové vlákno

Polartec® Thermal Pro®

Polartec® Thermal Pro® je vizuálně nejdynamičtější a technicky nejpropracovanější z termoizolačních materiálů Polartec®. Nabízí se v širokém sortimentu unikátních vzhledových úprav a vzorů – z nichž mnohé skrývají přidanou funkční hodnotu. Materiály Polartec® Thermal Pro® jsou stylové a ideálně kombinovatelé pro každou příležitosti i typ aktivity. Inovované verze s vyšším vlasem dosáhly historicky nejvyššího poměru tepla k váze textilie mezi všemi materiály Polartec®. Jiné verze mají vzhled tradiční vlny, ale skrývají skvělé funkční vlastnosti typické pro fleece. Polartec® Thermal Pro® je nejrozmanitější modelová řada v naší nabídce.
- 100% polyester

Polyakryl

Umělé vlákno, texturou podobné vlně, s kterou se často mísí. Používá se jako náhrada vlněných výrobků. Akryl je pružný a měkký, s nižším sklonem ke žmolkování. Výborně odolává vlivům světla, povětrnostním vlivům a mikroorganismům. Výrobky z něj jsou pevné, nesráží se a snadno se perou.

Polyamid

Syntetické elastické vlákno, vyniká vysokou pevností za sucha, odolností proti oděru, vysokou biologickou odolností a odolností vůči chemikáliím. Nízká hmotnost a velký objem.

Polyester

Syntetický materiál s velmi dobrou odolností vůči oděru, světlu a povětrnostním vlivům. Polyesterová vlákna se vyznačují velmi nízkou navlhavostí a naopak dobrou schopností odvádět vlhkost, čímž připívají rychlejšímu odvodu potu od pokožky. Omak a lesk polyesteru je velmi podobný přírodnímu hedvábí. Dutá polyesterová vlákna se používají jako alternativa k peří (výrobky plněné tímto materiálem se mohou prát).

Polyester - smazat

Polyester 190 T Ripstop

75 g/m2 v RIPSTOPové úpravě s aluminiovou termoizolací a přelepenými švy, vodní sloupec: 3000 mm, PU zátěr

Polyester 210 T 95 g/m2

Polyuretanový zátěr, vodní sloupec 8000mm

polyester 210T

Polyester 240 T

Polyester 310T 40D Ripstop Teflon

Extrémně houževnatý materiál. Velmi lehký, prodyšný, vhodný zejména pro péřové spací pytle. Velmi dobrá odolnost proti UV záření. Teflonový zátěr zajišťuje odolnost proti vodě a nečistotám. Vysoká odolnost i při opakovaném praní.

Polyester 70 Den 85 g/m2

85 g/m2, PU zátěr.

Polyesterová vlákna mohou vyskytovat prakticky ve všech textilních výrobcích.

K nejdůležitějším kladným vlastnostem patří:

Vysoká odolnost na světle, vůči povětrnosti a mikroorganizmům.

Malá navlhavost (rychlé sušení)

Polyester 70 Den 95g/m2

95g/m2 s PU zátěrem.

Polyesterová vlákna mohou vyskytovat prakticky ve všech textilních výrobcích.

K nejdůležitějším kladným vlastnostem patří:

Vysoká odolnost na světle, vůči povětrnosti a mikroorganizmům.

Malá navlhavost (rychlé sušení)

Polyester Diamond 70 Den 75 g/m2

Odolný a lehký materiál se specifickou úpravou Ripstop, gramáž: 75 g/m2, integrovaná tepelná izolace, vodoodpudivá úprava

Polyester Invisible Ripstop 210D

Odolný materiál z polyesteru s Rripstop úpravou

Polyester Micro 317T 20D Mini Ripstop

Extrémně houževnatý materiál z polyesteru 20D, 35g / mq. Velmi lehký, prodyšný, vhodný zejména pro péřové spací pytle.

Polyester Oxford

Odolná polyesterová tkanina s prodyšným polyuretanovým zátěrem.

Polyester Oxford 150 Den 110g/m2

Gramáž: 110g/m2, vodoodpudivá úprava, PU zátěr.

Polyesterová vlákna mohou vyskytovat prakticky ve všech textilních výrobcích.

K nejdůležitějším kladným vlastnostem patří:

Vysoká odolnost na světle, vůči povětrnosti a mikroorganizmům.

Malá navlhavost (rychlé sušení)

Polyester Oxford 210 Den 130g/m2

130g/m2 s PU zátěrem.

Polyesterová vlákna mohou vyskytovat prakticky ve všech textilních výrobcích.

K nejdůležitějším kladným vlastnostem patří:

Vysoká odolnost na světle, vůči povětrnosti a mikroorganizmům.

Malá navlhavost (rychlé sušení)

Polyester Oxford 210T

130 g/m2, PU zátěr, vodní sloupec 3000 mm (nepromokoavost měřena na přelepené švy jako minimální hodnota viz úvod STANY)

Polyester Ripstop 210T

Velmi lehký materiál odolný proti roztržení.

Polyesterová vlákna mohou vyskytovat prakticky ve všech textilních výrobcích.

K nejdůležitějším kladným vlastnostem patří:

Vysoká odolnost na světle, vůči povětrnosti a mikroorganizmům.

Malá navlhavost (rychlé sušení)

Polyester Ripstop 50 DEN

polyuretanový zátěr, vodní sloupec 4000mm

Polyester Ripstop 50 Den 60 g/m2

Lehký, voděodolný materiál s vodoodpudivou úpravou, gramáž: 60 g/m2, polyuretanový zátěr

Polyester Ripstop 70 Den

Polyesterová vlákna mohou vyskytovat prakticky ve všech textilních výrobcích.

K nejdůležitějším kladným vlastnostem patří:

Vysoká odolnost na světle, vůči povětrnosti a mikroorganizmům.

Malá navlhavost (rychlé sušení)

Polyester Ripstop 70 Den 55g/m2

55g/m2
Polyesterová vlákna mohou vyskytovat prakticky ve všech textilních výrobcích.

K nejdůležitějším kladným vlastnostem patří:

Vysoká odolnost na světle, vůči povětrnosti a mikroorganizmům.

Malá navlhavost (rychlé sušení)

Polyester Ripstop 70 Den 85 g/m2

85 g/m2, PU zátěr.
Polyesterová vlákna mohou vyskytovat prakticky ve všech textilních výrobcích.

K nejdůležitějším kladným vlastnostem patří:

Vysoká odolnost na světle, vůči povětrnosti a mikroorganizmům.

Malá navlhavost (rychlé sušení)

Polyester ripstop 70 Den 95g/m2

95 g/m2, PU zátěr.
Polyesterová vlákna mohou vyskytovat prakticky ve všech textilních výrobcích.

K nejdůležitějším kladným vlastnostem patří:

Vysoká odolnost na světle, vůči povětrnosti a mikroorganizmům.

Malá navlhavost (rychlé sušení)

Polyester Ripstop 70D

Gramáž 85 g/m2 / integrovaná aluminiová vložka pro zlepšení izolačních schopností / vodní sloupec: 3.000 mm / vodoodpudivá úprava

Polyester ripstop 85 g/m2

Polyethylen

PVC

Polygiene

Aktivní kontrola zápachu na základě stříbřitých solí které jsou velice účinným prvkem mezi přírodními materiály. Zabraňuje tvorbě bakterií které jsou příčinou zápachu. Každý takto ošetřený materiál je zárukou svěžesti po celý den. Aktivní ochrana je funkční i po mnoha praní

Polypropylen

Polypropylen patří mezi nejběžnější plasty, používané v mnoha odvětvích. Jedná se o nejlehčí syntetické vlákno, přirozeně vodoodpudivé, odolné vůči UV záření a vyznačuje se vysokou odolností.

Polytech Endurance

Tkanina s diamantovou ( šestiúhelníkovou ) strukturou zajišťuje velmi dobrou pevnost a nízkou váhu.
100% polypropylen

Pontetorto® Tecnostretch®

Výhřevný strečový materiál s vnitřní jemným fleecem nabízí skvělý komfort. Vnější hladká úprava zvyšuje rychlost schnutí a je zároveň odolná vůči mechanickému poškození. Ideální materiál na výrobu středních, funkčních vrstev vhodných i na náročné fyzické aktivity. Složení: 91% Polyester, 9% Elastan.

Powerstretch Plus

Vysoce mechanicky odolný, obousměrně elastický úplet s vynikajícími termoregulačními a transportními vlastnostmi. Jedná se o spojení dvou funkčních vrstev, z čehož jedna vrstva chrání

Copyright © 2023 - Ferrino.cz ⋅ stany, spacáky, batohyNastavení soukromí